Zestaw dla gracza – co warto mieć?

Obóz graczy dzieli się na dwa obozy – „konsolowców” i „pecetowców”. O ile ci pierwsi są na równej pozycji, mając do wyboru tylko pada, a swoje szanse w rozgrywce zwiększają inwestując w wygodniejszy fotel, to tyle gracze komputerowi muszą prześcigać się w staraniach i poszukiwaniach najlepszych akcesoriów dla graczy. Jakie to akcesoria, i dlaczego są tal ważne?

Mysz dla gracza

Istotną myszy gamingowej jest jej szybkość i reakcja. Dlatego na starcie należy odrzucić wszystkie myszy bezprzewodowe i skupić się na tych z kablem. Najsłabsza mysz powinna mieć rozdzielczość na poziomie min. 1800 dpi. Należy też zaopatrzyć się w jak najlepszą podkładkę.

Dobrze, jeżeli mysz będzie działać na technologii laserowej lub optycznej.

Przyciski myszy dla graczy powinny być powleczone antypoślizgowym materiałem, jak guma, a najlepiej teflon.. Przycisków powinno być co najmniej 5, które da się dowolnie skonfigurować i przydzielić im funkcje w grze. Im więcej takich przycisków, tym większa będzie przewaga, ponieważ któryś czas potrzebny na uruchomienie czegoś działa na niekorzyść przeciwnika.

Mysz gamingowa powinna:

  • Być przewodowa
  • Posiadać rozdzielczość przynajmniej 1800 dpi
  • Mieć przynajmniej 5 przycisków
  • Pokryta antypoślizgowym materiałem.

 

Klawiatura dla gracza

Zwykła klawiatura dostępna w sklepie za 10 zł nie nada się do gier. Tego typu sprzęt nie tylko jest gorszy w wykonaniu ( a gracze raczej nie dbają o to, by lekko naciskać klawisze) ale też są pozbawione wielu funkcji.

Zobacz również  Czym jest drobnica krajowa?

Klawiatura do gier wyposażona jest w szereg dodatkowych klawiszy, które podobnie jak w myszy, można przydzielić pod konkretne funkcje, np. otwarcie plecaka lub szybkie leczenia. Są zaprojektowane z myślą o graczach, dlatego ich przewagą jest ergonomia, lepsza precyzja i znacznie szybszy czas reakcji.

Klawisze klawiatury gamingowej są lepiej wyprofilowane, Dłuższa spacja, większy Shift to tylko niektóre z ich zalet. Klawisze mają te różne siły nacisku i powinny być też podświetlone od spodu.

 

Monitor a nawet dwa

Każda strata, nawet wyrażona w setkach części sekundy działa na niekorzyść gracza. Dlatego monitor powinien być szybki. Dzisiaj nie ma znaczenia, czy będzie to matryca NT czy IPS. Obie technologie dobrze się sprawdzą w warunkach gamingowych,

W monitorze czas reakcji powinien być jak najmniejszy, najlepiej w okolicach 3 milisekundy (GTG). Na korzyść IPS będzie jego szeroki kąt widzenia, dzięki którym barwy nie zmienią się przy ustawieniu monitora pod kątem. Jest to istotne, gdy ma się dwa monitory, jako rozszerzenie pulpitu.

Podobnie jak czas reakcji, tak Input Lag pełni istotną role w wyborze monitora. Im mniejszy, tym lepiej, ponieważ określa on czas potrzebny na to, aby sygnał przedostał się z komputera do monitora.

Zwróć uwagę na odświeżanie wyrażone w Hz. Powinno wynosić ono 120Hz lub więcej., co zapewni płynną rozrywkę (o ile karta graficzna na to pozwoli).

Zobacz również  Co warto wiedzieć na temat Audytu SEO?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *