Szkolenia po studiach?

Jeśli myślisz, że po uzyskaniu tytułu magistra raz na zawsze zakończyłeś swoją przygodę z edukacją, to możesz pożegnać się z wizją awansu oraz wysokich zarobków. Obecny rynek pracy wymaga nieustannego zwiększania kwalifikacji, a ten, kto nie potrafi temu sprostać, jest za mało konkurencyjny, by rywalizować z innymi o najlepiej płatne stanowiska.

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Udział w specjalistycznych szkoleniach może szybko przełożyć się na namacalne korzyści. Konsekwencją zwiększenia kwalifikacji jest przecież zwykle możliwość wykonywania pracy o większej wartości lub wyższym stopniu trudności, co stanowi cenny atut podczas rozmowy z szefem na temat podwyżki bądź awansu. Nawet jeżeli otrzymasz odmowę, to większe kompetencje pomogą Ci szybko znaleźć lepiej płatną pracę u konkurencji, a przy tym umocnić swoją pozycję na rynku pracy.

Udział w szkoleniach może być też ogromną szansą dla osób, które długo i bezowocnie poszukują pracy. Dzięki kursom, mogą one przebranżowić się, dopasowując swoje kwalifikacje do aktualnych wymogów rynku pracy. Stanowią też potężny atut w ręce świeżo upieczonych absolwentów studiów, którzy nie zdążyli jeszcze zdobyć doświadczenia zawodowego. Pracodawcy, mając do wyboru dwie osoby z tytułami magistra, lecz zerowym stażem pracy z pewnością chętniej zatrudnią kandydata, który może się poszczycić udokumentowaną znajomością funkcji Excela lub certyfikatem potwierdzającym zdolności językowe, niż jego rywala posiadającego tylko dyplom uczelni.

Zobacz również  Dlaczego należy się nieustannie doszkalać?

Udział w szkoleniach pozwala także zwiększyć pewność siebie oraz rozwijać zawodowe zainteresowania. Umożliwia przy tym poznanie specjalistów w danej branży oraz wymianę doświadczeń i uzyskanie cennych wskazówek od ekspertów. Sprawia też, że jesteś odbierany przez otoczenie jako osoba aktywna i ambitna, która lubi nowe wyzwania, a to właśnie tacy pracownicy najczęściej otrzymują awans oraz podwyżkę.

W jakich szkoleniach warto uczestniczyć?

Odpowiedź jest prosta: w każdych, dzięki którym możesz zwiększyć swoje kompetencje. Niektórzy osiągną większą skuteczność w pracy po ukończeniu szkolenia z zaawansowanej obsługi Excela, a inni doprowadzą do polepszenia zysków firmy po otrzymaniu certyfikatu kursu z efektywnego zarządzania. Przed rozpoczęciem warsztatów warto jednak sprawdzić, czy prelegent jest ekspertem cenionym w branży oraz czy program spotkania obejmuje praktyczne zagadnienia, które będziesz mógł wykorzystać w codziennej pracy.

Szkolenia po studiach stają się powoli standardem, który w dużej mierze decyduje o konkurencyjności na rynku pracy oraz osiąganych wynikach. Warto więc brać w nich udział, by nie stracić szansy na awans oraz nawiązanie znajomości branżowych, które w przyszłości mogą zaowocować wymianą doświadczeń i zrealizowaniem ważnych kontraktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *