Jeśli myślisz, że po uzyskaniu tytułu magistra raz na zawsze zakończyłeś swoją przygodę z edukacją, to możesz pożegnać się z wizją awansu oraz wysokich zarobków. Obecny rynek pracy wymaga nieustannego zwiększania kwalifikacji, a ten, kto nie potrafi temu sprostać, jest za mało konkurencyjny, by rywalizować z innymi o najlepiej płatne stanowiska.
Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?
Udział w specjalistycznych szkoleniach może szybko przełożyć się na namacalne korzyści. Konsekwencją zwiększenia kwalifikacji jest przecież zwykle możliwość wykonywania pracy o większej wartości lub wyższym stopniu trudności, co stanowi cenny atut podczas rozmowy z szefem na temat podwyżki bądź awansu. Nawet jeżeli otrzymasz odmowę, to większe kompetencje pomogą Ci szybko znaleźć lepiej płatną pracę u konkurencji, a przy tym umocnić swoją pozycję na rynku pracy.
Udział w szkoleniach może być też ogromną szansą dla osób, które długo i bezowocnie poszukują pracy. Dzięki kursom, mogą one przebranżowić się, dopasowując swoje kwalifikacje do aktualnych wymogów rynku pracy. Stanowią też potężny atut w ręce świeżo upieczonych absolwentów studiów, którzy nie zdążyli jeszcze zdobyć doświadczenia zawodowego. Pracodawcy, mając do wyboru dwie osoby z tytułami magistra, lecz zerowym stażem pracy z pewnością chętniej zatrudnią kandydata, który może się poszczycić udokumentowaną znajomością funkcji Excela lub certyfikatem potwierdzającym zdolności językowe, niż jego rywala posiadającego tylko dyplom uczelni.
Udział w szkoleniach pozwala także zwiększyć pewność siebie oraz rozwijać zawodowe zainteresowania. Umożliwia przy tym poznanie specjalistów w danej branży oraz wymianę doświadczeń i uzyskanie cennych wskazówek od ekspertów. Sprawia też, że jesteś odbierany przez otoczenie jako osoba aktywna i ambitna, która lubi nowe wyzwania, a to właśnie tacy pracownicy najczęściej otrzymują awans oraz podwyżkę.
W jakich szkoleniach warto uczestniczyć?
Odpowiedź jest prosta: w każdych, dzięki którym możesz zwiększyć swoje kompetencje. Niektórzy osiągną większą skuteczność w pracy po ukończeniu szkolenia z zaawansowanej obsługi Excela, a inni doprowadzą do polepszenia zysków firmy po otrzymaniu certyfikatu kursu z efektywnego zarządzania. Przed rozpoczęciem warsztatów warto jednak sprawdzić, czy prelegent jest ekspertem cenionym w branży oraz czy program spotkania obejmuje praktyczne zagadnienia, które będziesz mógł wykorzystać w codziennej pracy.
Szkolenia po studiach stają się powoli standardem, który w dużej mierze decyduje o konkurencyjności na rynku pracy oraz osiąganych wynikach. Warto więc brać w nich udział, by nie stracić szansy na awans oraz nawiązanie znajomości branżowych, które w przyszłości mogą zaowocować wymianą doświadczeń i zrealizowaniem ważnych kontraktów.