Przewaga kurierów nad Pocztą Polską

Jeśli wysyłanie paczek kojarzy Ci się z długimi kolejkami w ciasnym urzędzie pocztowym, wysokimi kosztami, a do tego z listonoszem, który zamiast dostarczyć paczkę, zostawia ci awizo w skrzynce na listy, to znaczy, że łatwo docenisz wszystkie zalety, które ma korzystanie z przesyłek kurierskich. Oto pięć zalet wysyłania paczek kurierem, których nie znajdziesz w usługach Poczty Polskiej

  1. Odbiór paczki z domu

Pierwszą z zalet firm kurierskich, jest brak konieczności wychodzenia z domu, by nadać paczkę. Latwo możesz sprawdzić ceny różnych przewoźników na ich stronach internetowych lub w porównywarkach cen. Wybierasz opcje np. Cennik DHL i pokazuje ci się zestawienie różnych opcji. Podajemy dane, drukujemy wygenerowany automatycznie list przewozowy i protokół nadania paczki i gotowe. Dodatkowo możesz wskazać dzień i godzinę przyjazdu kuriera.

  1. Szybkość dostarczania paczek

Poczta Polska nie ma praktycznie żadnej możliwości ekspresowego dostarczenia paczki – jest np. kurier 48, ale to najszybsza z opcji. Tymczasem w firmach kurierskich 24 godziny to standard. Nie jest to nawet opcja dodatkowo płatna. Możesz nawet wskazać dokładną godzinę dostarczenia przesyłki lub inne dodatkowe parametry – doręczenie do rak własnych, za pobranie, którą stroną do góry itp.

  1. Śledzenie przesyłki

Na poczcie, przekazując pani w okienku paczkę, tracisz ją z oczu i od 14odbiorcy możesz dowiedzieć się, czy dotarła, natomiast firmy kurierskie oferują usługę: śledzenie przesyłki. Po podaniu na stronie przewoźnika numeru przesyłki sprawdzisz, gdzie jest twój list czy paczka. Co do minuty wskazuje się tu kto i gdzie miał w swoich rękach paczkę, o której i komu została ona doręczona, więc zamartwianie się czy wydzwanianie do odbiorcy masz z głowy.

  1. Usługi indywidualne
Zobacz również  3 cechy ludzi sukcesu. Dowiedz się, co zaprowadziło ich na szczyt

Firmy kurierskie są bardzo elastyczne, potrafią skroić swoje usługi na potrzeby firm. Jeśli np. masz sklep internetowy i chcesz zorganizować swoje wysyłki w jeden określony sposób, możesz określić z firmą kurierską warunki współpracy praz wynegocjować lepsze od detalicznych ceny. W efekcie zawsze ten sam kurier będzie o określonej porze odbierać twoje paczki, a ty zapłacisz za wszystko jedną płatnością w miesiącu.

  1. Więcej możliwości

Masz do przesłania żyrafę do Japonii? Od firmy kurierskiej nie usłyszysz „nie”. Oczywiście, wszystko jest kwestią ceny, ale z pewnością globalne firmy kurierskie mają dużo większe możliwości od działającej lokalnie poczty. Mogą to być również mniej ekstremalne wyzwania – np. paleta do Koluszek na godzinę 11.34 i dostarczona do góry nogami, ale to też nie będzie problem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *