Monitor

Nowe standardy w rozrywce domowej: Ultra HD, HDR i Dolby Atmos

Twórcy nowoczesnych ekranów chcą przyciągnąć do siebie jak największe grono potencjalnych klientów, dlatego też coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie. Za sprawną niniejszego artykułu dokładnie zapoznają się Państwo z najpopularniejszymi technologiami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszy telewizor.

Czym wyróżniają się ekrany HDR?

HDR (ang. High Dynamic Range) to zaawansowana technologia, która umożliwia oglądanie treści przy zwiększonej rozpiętości pomiędzy najciemniejszymi a najjaśniejszymi punktami na ekranie. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu barwy na wyświetlaczach są bardzo żywe, a postacie wyglądają naturalnie. Ekrany tego typu są doskonałym wyborem dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wyrazistość obrazu. Na ekranach HDR bardzo dobrze ogląda się ciemne filmy, w których występuje niewielka ilość jasnych punktów. Najbardziej zaawansowane ekrany Ultra HD oferują rozdzielczość na poziomie 3840 x 2160 pikseli. Pamiętać należy również o tym, aby zapewnić wysoką jasność ekranu. Zalecanym minimum jest 1000 cd/m2, ale im wyższa jasność, tym lepszy obraz uzyskamy. Warto wspomnieć również o tym, że coraz więcej nowoczesnych telewizorów HDR oferuje pełne podświetlenie krawędziowe.

Czym charakteryzują się telewizory Ultra HD?

Telewizory Ultra HD to tak naprawdę nic innego jak popularne telewizory 4K. Jak wspomniano powyżej ekrany Ultra HD zapewniają rozdzielczość minimum 4000 pikseli. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się telewizory Ultra HD UHD, które zapewniają bardzo szeroką rozpiętość tonalną. Rozdzielczość 4D zaprojektowana jest w taki sposób, aby poszczególne piksele nie były widoczne dla widzów. Problemów z oglądaniem filmów nie ma nawet wtedy, gdy siedzimy blisko ekranu. Telewizory Ultra HD są dobrym wyborem nie tylko dla miłośników filmów, ale również dla graczy.

Zobacz również  Co warto wiedzieć na temat Audytu SEO?

Dolby Atmos – co trzeba wiedzieć?

Aby wybrać porządny telewizor warto zwrócić uwagę nie tylko na obraz Dolby Vision, ale również na dźwięk Dolby Atmos. Niestety w dzisiejszych czasach tylko najlepsze telewizory są w stanie rozkodować dźwięki dookolnego Dolby Vision. Jeżeli nasz zestaw kina domowego obsługiwać będzie technologię Dolby Atmos, to wówczas będziemy mogli liczyć na najlepsze wrażenia dźwiękowe. Dolby Atmos najprościej rzecz mówiąc to popularna technologia dźwięku przestrzennego. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii będziemy w stanie odbierać dźwięki tak, jakbyśmy w rzeczywistości byli wewnątrz akcji filmu. Jeżeli chodzi o sam dźwięk to dociera on do naszego ucha nie tylko w linii prostej. Tworzona jest specjalna kopuła, która znacząco poprawia wrażenia słuchowe. Aby wykorzystać w 100% olbrzymi potencjał technologii Dolby Atmos warto postawić na głośniki górne i sufitowe. W najlepszych głośnikach można dopasować barwę dźwięku do konkretnego pomieszczenia. Oprócz głośników warto rozważyć również zakup słuchawek Dolby Atmos. Cały opisywany sprzęt znaleźć można w sklepie internetowym https://www.neo24.pl/, który współpracuje z najlepszymi firmami z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *