turstyka studia

Na czym polegają studia z turystyki?

Jeżeli wiążesz przyszłość z kierowaniem ośrodkami odnowy biologicznej, organizowaniem turystom czasu wolnego lub pracą w renomowanym hotelu, to wybierz uczelnię kształcącą na kierunku turystyka. Studia te dadzą Ci świetne przygotowanie do pracy w branży, a przy okazji rozwiną Twoje horyzonty, dostarczając wiedzy ze zróżnicowanych dziedzin.

Turystyka – studia dla ciekawych świata

Kto wybiera studia na kierunku turystyka? Osoby, które kochają podróże i lubią aktywnie spędzać czas, a także organizować wysokiej klasy rozrywkę dla innych ludzi. To także ludzie ciekawi świata, którzy lubią przyswajać wiedzę z nowych dziedzin m.in. społecznych, przyrodniczych, zdrowotnych oraz z zakresu marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem. Studia na kierunku turystyka odpowiadają ich oczekiwaniom, ponieważ mają charakter interdyscyplinarny, dzięki czemu przygotowują do znalezienia pracy nie w jednym, a w kilku zawodach. Jakie przedmioty mogą się pojawić w ramach tego kierunku? Program studiów obejmuje m.in.: podstawy rekreacji, hotelarstwo, zarządzanie jakością w turystyce, geografię turystyczną Polski oraz pedagogikę czasu wolnego. Uczelnie kładą zwykle duży nacisk na naukę języka obcego, który jest niezbędny podczas wykonywania interesującej pracy w biurze podróży, hotelu, ośrodku odnowy biologicznej czy renomowanej restauracji. Jako student turystyki przyswoisz także wiedzę przydatną do pracy w innych branżach, choćby podstawy rachunkowości i finansów przedsiębiorstw oraz informacje związane z ekonomią, prowadzeniem rozliczeń międzynarodowych czy komunikowaniem społecznym.

Zobacz również  Pracownik budowy – czym on się zajmuje i jak nim zostać?

Specjalności od A do Z

Jedną z kluczowych decyzji, przed którą stoi każdy student turystyki jest wybór odpowiedniej specjalności. Najbardziej interesujące z nich są dostępne dla żaków kontynuujących naukę po licencjacie. Mogą oni wybrać np. dietetykę w sporcie, turystyce i rekreacji, odnowę biologiczną spa & wellness lub specjalność menedżer turystyki międzynarodowej. Niektóre uczelnie proponują także: zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, rekreację i animację czasu wolnego, e-biznes w turystyce oraz skandynawistykę. Z tak bogatej oferty z pewnością łatwo wybierzesz grupę przedmiotów spójną z Twoją wizją ścieżki zawodowej, która rozpocznie się po odebraniu dyplomu kierunku turystyka.

Turystyka ma interesujący program i stwarzają zróżnicowane możliwości znalezienia pracy. Po ich ukończeniu możesz otworzyć firmę zajmującą się animowaniem czasu wolnego turystom z Polski i zagranicy, zarządzać hotelem lub uzdrowiskiem oraz prowadzić restaurację. Z łatwością znajdziesz też pracę w biurze podróży oraz spa czy w ośrodku odnowy biologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *