Lepiej płacić kartą kredytową czy gotówką?

Aktualnie nadal wielu ludzi decyduje się na płacenie za różne przedmioty i usługi korzystając z gotówki. Sporo ludzi również przechowuje spore kwoty w gotówce. W wielu małych sklepach jest to jedyna forma płatności, ponieważ właścicielom nie opłaca się instalować i utrzymywać terminali obsługujących karty kredytowe i debetowe.

Mniejsi sprzedawcy nie korzystają z terminali obsługujących karty, ponieważ pojedyncza transakcja kartą jest dla nich droga, a to z kolei jest nieopłacalne, w sytuacjach, w których karta kredytowa jest wykorzystywana do płacenia niskich kwot w ramach pojedynczych zakupów. Oznacza to, że gotówka nadal jest potrzebna, ale warto też pamiętać o korzyściach z płacenia kartami, w miejscach, w których jest to możliwe.

Co należy wiedzieć o kartach kredytowych?

Oprócz standardowych kart debetowych pozwalających na korzystanie z pieniędzy zgromadzonych na koncie, ciekawym produktem finansowym jest karta kredytowa, w ramach której przyznany jest limit, z którego można korzystać wypłacając pieniądze z bankomatu lub robiąc zakupy. Wypłacanie pieniędzy jest w tym przypadku nieopłacalne, ale za to można liczyć na wiele korzyści w przypadku wykorzystywania takiej karty do zakupów.

Karta kredytowa jest produktem umożliwiającym korzystanie z wielu ciekawych obniżek cenowych. Dodatkowo w ramach wielu kart, możliwe jest zbieranie punktów w ramach programów lojalnościowych. Punkty te można później wymieniać na nagrody, dodatkowe pieniądze czy też na specjalne rabaty.

Zobacz również  Przewaga kurierów nad Pocztą Polską

Kredytowe karty zbliżeniowe

Kolejnym atutem, dzięki któremu coraz więcej osób rezygnuje z gotówki na rzecz kart kredytowych, jest ich wygodna obsługa. Sporą popularnością cieszy się dzisiaj karta kredytowa pozwalająca na dokonywanie płatności zbliżeniowych. Dzięki takiej karcie można znacznie przyspieszyć i ułatwić sobie robienie drobnych zakupów. W przypadku takich kart nie trzeba wpisywać kodu PIN, jeśli zakupy nie przekraczają kwoty 50 zł.

Coraz więcej punktów sprzedaży oferuje swoim klientom możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych. Warto jednak pamiętać o konieczności odpowiedniego zabezpieczania takich kart.

Ciekawe promocje dla posiadaczy kart kredytowych

Karta kredytowa posiada jeszcze jedną istotną przewagę nad gotówką. Chodzi tutaj o liczne, dodatkowe promocje dla osób korzystających z takiej formy płatności, które nie są dostępne dla osób płacących gotówką. Wiele banków wystawiających takie karty, oferuje swoim klientom usługę cashback. Polega ona na tym, że klient odzyskuje część pieniędzy wydanych na zakupy opłacone kartą kredytową. Taki zwrot może dotyczyć wszystkich zakupów opłacanych daną kartą czy też określonych zakupów u sprzedawców, z którymi współpracuje dany bank. Dzięki korzystaniu z takiej promocji, można zapewnić sobie spore oszczędności, w porównaniu z płaceniem gotówką.

W związku z powyższym, konieczne jest sprawdzanie czy karta kredytowa oferowana przez dany bank, obejmuje wspomniane promocje i rabaty. Na szczęście informacje takie można bez większych problemów znaleźć w Internecie.

Zobacz również  Formy prowadzenia działalności gospodarczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *