Czy jesteśmy skazani na zmarszczki?

Bez względu na to, jak dobrze dbamy o skórę, z pewnością i tak zacznie się starzeć. Tego procesu nie da się zatrzymać, ale można go nieco opóźnić. Rynek kosmetyczny oferuje kremy 40+ i każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie krem przeciwzmarszczkowy – wiele firm (np. dr Irena Eris) oferuje produkty dostosowane do różnych potrzeb skóry.

Na czym polega proces starzenia się skóry? Kiedy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy dr Irena Eris?

Przemiany związane ze starzeniem się skóry pojawiają się już po 20. urodzinach. Właśnie wtedy obniża się poziom hormonów, które mają wpływ na regenerację komórek. Głównymi sprawcami starzenia się skóry są wolne rodniki, czyli niszczycielskie cząsteczki, które powstają pod wpływem stresu, spalin, dymu papierosowego i promieni UV. Wszystkie te procesy mają wpływ na to, iż pojawiają się uszkodzenia w strukturze białek i lipidów oraz włókien kolagenu i elastyny. Po 40. urodzinach skóra jest coraz bardziej sucha i mniej elastyczna, pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki oraz plamy pigmentacyjne. W związku z tym, kremy 40+ zazwyczaj mają bogatą konsystencję. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, a używanie kremu przeciwzmarszczkowego to konieczność. Warto więc sięgnąć po produkty kosmetyczne dostosowane do różnych potrzeb starzejącej się skóry. Dr Irena Eris ma w ofercie kremy dla kobiet w różnym wieku, a każdy z nich zawiera składniki o różnym działaniu.

Jak pielęgnować skórę? Sięgamy po kremy 40+ dr Irena Eris

Podstawą pielęgnacji jest dobry demakijaż. Skórę trzeba dokładnie umyć, by była gotowa na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Wybierzmy kosmetyki dostosowane do naszej skóry. Kolejnym krokiem jest pielęgnacja. Panie po czterdziestce powinny sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy zawierający kwasy owocowe i pochodne witaminy A (retinoidy), które wzmagają odnowę komórek i wyrównują koloryt cery. Napięcie skóry zwiększą proteiny i peptydy. W kremach 40+ mogą pojawić się także fitohormony (genisteina sojowa, folacyna), które uzupełniają niedobór estrogenów w skórze, poprawiają jej nawilżanie i napięcie oraz wapń, który poprawia strukturę skóry. W kremie na noc warto szukać kwasów owocowych i retinolu, które rozjaśniają pierwsze plamy pigmentacyjne. Przykładem kremu przeciwzmarszczkowego jest odbudowujący krem Dr Irena Eris Algorithm oparty na przełomowej technologii Reproductive Cell Technology, odpowiedzialnej za rekonstrukcję ilościową i integrację jakościową włókien elastynowo – kolagenowych, która zapewnia poprawę jędrności i elastyczności skóry oraz wyraźne spłycenie głębokości, objętości, liczby zagłębień i zmarszczek. Szukając odpowiedniego produktu wybierajmy kremy, które dobrze pielęgnują skórę, ale jej nie obciążają.

Specjaliści opracowują receptury kremów 40+, ale cudowny eliksir młodości jeszcze nie powstał. Chcąc odpowiednio pielęgnować skórę, wybierzmy jeden z produktów dr Irena Eris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *