Flipchart mobilny – jak wybrać nowoczesną tablicę do firmy

Prowadzenie firmy, szczególnie tej o profilu managerskim lub technologicznym często wiąże się z prowadzeniem zebrań pracowników, przedstawianiem im strategii firmy bądź organizacją szkoleń. Tego typu profil wymaga posiadania na składzie odpowiedniego sprzętu, który umożliwi i ułatwi prowadzenie tego typu zebrań i narad. Zdecydowanie najlepszym narzędziem w tym celu będzie flipchart, czyli mobilna wielofunkcyjna tablica konferencyjna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego urządzenia i szukasz wskazówek jak dobrać rodzaj tablicy flipchart do profilu firmy, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Flipchart dla małego przedsiębiorstwa?

Przedsiębiorstwa o profilu managerskim, a tych coraz więcej w naszym kraju, często potrzebują przeprowadzić naradę pracowników bądź omówić długofalową strategię rozwoju na naradzie branżowej. Trudno przeprowadzać ją siedząc przy biurku, ciężko też podawać teczkę z danymi z rąk do rąk.

Przy takich naradach warto więc użyć mobilnej tablicy. Umożliwi ona zapoznanie się z danymi całej zaangażowanej w projekt grupy, pozwoli też na sprawne zapisywanie przyjętych ustaleń w widocznym dla wszystkich miejscu. W razie potrzeby zmiany sali lub organizacji innej narady w zmienionym pomieszczeniu flipchart umożliwia przetransportowania jest więc znakomitą pomocą do tego typu konferencji. Występują dwa główne typy tablic, niemagnetyczne i magnetyczne. Niemagnetyczne posiadają możliwość pisania markerem lub doczepienia bloku papieru. Magnetyczne posiadają przy tym funkcję magnetycznego przypięcia materiałów.

Zobacz również  Ergonomia stanowiska pracy – praktyczne akcesoria

Jaki typ tablicy wybrać

Mała firma powinna zostać wyposażona w tablicę typu magnetycznego. Umożliwia ona zarówno przyczepianie do niej kartek z informacjami czy danymi za pomocą magnesów jak i pisanie za pomocą markera, który następnie można wytrzeć. Jest to doskonała alternatywa dla tablic kredowych a dzięki plusom takim jak brak pyłu kredowego znacznie nad nimi przeważa. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje flipartów magnetycznych, jednostronne i dwustronne. Dla firm małych gdzie dane będzie uzgadniać mniejsza liczba osób wystarcza tablica jednostronna. Jest ona mniejsza i przystępniejsza cenowo, zajmuje też mniej miejsca magazynowego oraz pozwala na składanie się. Jest to ważne dla małych firm, które mają ograniczone przestrzenie magazynowe i nie mogą pozwolić sobie na posiadanie zbyt dużej ilości przedmiotów.

Firmom dużym gdzie narady odbywane są w ogromnych pomieszczeniach z udziałem wielu osób poleca się fliparty dwustronne. Są one zazwyczaj dwukrotnie większe od mobilnych tablic jednostronnych, posiadają przy tym możliwość pisania z obu stron co zapewnia możliwość zapisania większej ilości informacji. Dwustronne tablice najczęściej mają też podwójną podstawę co zapewnia większą stabilność i trwałość.
Dobierając tablicę do potrzeb naszej firmy należy pamiętać by posiadała ona regulowaną wysokość. Tablice pozbawione tej funkcji nie mają możliwości dostosowania do wzrostu prelegenta co często utrudnia prowadzenie spotkań.

Zobacz również  Czy jest możliwe osuszanie mokrych dokumentów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *