magazyn

Czym jest drobnica krajowa?

Obecnie transport towarów rozwija się w szybkim tempie. Liczba transportowanych przesyłek rośnie z dnia na dzień, a towary przewożone są w najróżniejsze części kraju i świata. Na liczbę przesyłek obsługiwanych przez przewoźników składa się wiele różnych rodzajów transportu. Jednym z nich jest drobnica krajowa. Obejmuje ona towary o małych gabarytach i niewielkiej wadze, które będą dostarczane w obrębie jednego kraju. Przykładem mogą być paczki, worki lub palety.

Czym charakteryzuje się transport drobnicowy krajowy?

W dobie globalizacji i powszechnego zwiększenia tempa życia wymagany jest szybki i skuteczny transport. Dzięki temu towary mogą być natychmiast wykorzystywane, pozwala to na większy zarobek, a także uznanie w oczach klientów. Zatem, drobnica krajowa (zobacz więcej na https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/logistyka-frachtowa/transport-drogowy/drobnica-krajowa/) musi być dostarczana nie tylko skutecznie, ale również szybko. Przeważnie jest ona przewożona drogą lądową, rzadziej lotniczą i śródlądową. Mając na uwadze to, że ciężko zapełnić cały pojazd drobnicą od jednego klienta, firmy spedycyjne zmuszone są do transportowania towarów od kilku nadawców jednocześnie. Takie rozwiązanie powoduje dużo problemów, z którymi muszą poradzić sobie firmy spedycyjne. Konieczne jest zaplanowanie całego procesu logistycznego, który umożliwi sprawne przewiezienie całego ładunku.

Kto skutecznie dostarczy drobnice krajową?

Warto zaufać w tej kwestii dużym graczom na rynku, ponieważ posiadają oni rozbudowaną bazę logistyczną. Przeważnie dysponują magazynami w różnych częściach kraju co pozwala na dostarczanie przesyłek nawet w 24h. Dzięki szczegółowo zaplanowanemu procesowi logistycznemu cały łańcuch dostawy przebiega w sposób usystematyzowany. Dzięki temu osoba nadająca drobnicę krajową pozbywa się problemów z nieterminowymi dostawami oraz wysokimi kosztami, które generują transporty planowane na własną rękę. Przekazanie transportu drobnicowego do firmy spedycyjnej umożliwia również wysokie bezpieczeństwo ładunku. Doświadczenie zdobywane w tym zakresie latami jest bezcenne.

Zobacz również  Co to jest home banking Czy ktoś z tego jeszcze korzysta?

Rodzaje ładunków drobnicowych.

Towary przewożone w zakresie drobnicy krajowej dzielą się na dwa typy:

  • w opakowaniu,
  • bez opakowania.

Najczęściej spotykanym opakowaniem towaru jest karton, pozwala on na utrzymanie towaru w powtarzającym się kształcie, który umożliwia zmniejszyć objętościowo ładunek. Równie łatwymi w transporcie są beczki lub butle, które również dzięki swoim wymiarom umożliwiają ustawianie ich na sobie lub ściśle obok siebie. Opakowania oprócz funkcji ułatwiającej ustawienie ładunku chronią go przed uszkodzeniami. Ciężej natomiast przewieźć element, który nie może zostać zapakowany ze względu na swoje uformowanie. Taki typ jest najbardziej problematyczny, ponieważ ciężko ustawić go w taki sposób aby zajmował mało przestrzeni oraz był bezpieczny. Takie elementy są przeważnie wyceniane indywidualnie. Aby skutecznie wycenić transport drobnicy krajowej konieczne jest również wprowadzenie jednostkowania ładunku. Robi się to za pomocą palet, na których umieszcza się towar, a także przez łącznie go w zestawy o powtarzalnym rozmiarze i wadze. Kiedy przewóz dotyczy większej ilości artykułów możemy umieszczać je w kontenerze i przyjmować taką jednostkę rozliczeniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *