zestawienie wykresów

Banki dla firm – ranking

Jeśli jesteś właścicielem własnej działalności gospodarczej, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego jak ważną rolę w całym procesie zarządzania firmą odgrywa wybór odpowiedniego banku. To właśnie od niego w dużej mierze zależy to w jaki sposób będą się odbywały wszelkie płatności, a także inne sprawy związane z pieniędzmi.

Jak wybrać bank dla firm?

Cóż, wybór banku dla firm to naprawdę nie łatwa sprawa. Wiadomo, że każdy przedsiębiorca chciałby otrzymać możliwie jak najlepsze warunki, jednak prawda jest taka, że wiele banków (zwłaszcza tych nieznanych lub słabo rozpoznawanych) oferuje złote góry, jednak jak przyjdzie co do czego niewiele pozostaje z tych obietnic. Aby uniknąć takiej sytuacji warto jest skonsultować się z zaprzyjaźnionym finansistą, księgowym lub też pracownikiem banku, który będzie w stanie jasno określić czego powinieneś oczekiwać od danego banku. Choć początkowe może wydawać się to dziwne, to dobrym pomysłem może okazać się również zabranie kogoś zaufanego ze sobą na rozmowę z przedstawicielem danego banku.

Czym powinien charakteryzować się dobry bank dla firm?

Przy wyborze banku dla firmy powinieneś kierować się przede wszystkim tym czy dane konto jest darmowe. Co to oznacza? Cóż, wiele banków ma w swojej ofercie tak zwane konto za zero, oznacza to, że dane banki nie pobierają opłaty za prowadzenie konta, nie oznacza to jednak, że nie pobierają żadnej opłaty. Wybierając konto w danym banku, należy zwrócić uwagę na to, czy nie ma ono ukrytych opłat, ponieważ to, że nie będziesz płacił za prowadzenie konta, nie musi oznaczać tego, że nie zapłacisz dwa razy tyle na przykład za korzystanie z bankomatów lub za przelewy internetowe.

Zobacz również  Czy treści mogą realizować cele biznesowe w firmie?

Kolejnym ważnym aspektem przy wybieraniu banku jest to, czy jego oddział znajduje się w Twojej okolicy. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna sprawa. Wyobraź sobie sytuację, w której musisz jak najszybciej skontaktować się z Twoim bankiem, jednak Twoja jedyna możliwość to droga mailowa lub telefoniczna. Uciążliwe prawda? Właśnie dlatego przed wyborem banku, powinieneś sprawdzić, czy masz do niego łatwy dostęp.

Banki dla firm – ranking

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie banków, które oferują dobre warunki, a najlepszy bank dla firm powinien proponować większość z nich.

1) Alior Bank

Alior Bank oferuje swoim klientom konto firmowe, które nazywa się ,,iKonto Biznes”. To co wyróżnia to konto na tle konkurencji, to przede wszystkim praktycznie zerowe opłaty za prowadzenie konta. Otworzenie konta jest całkowicie darmowe, podobnie jak jego prowadzenie oraz korzystanie z bankomatów.

2) mBank

Równie dobrą ofertę posiada mBank. Przez pierwszy rok prowadzenia konta mBank oferuje konto pozbawione wszelkich opłat, po upływie tego czasu opłaty są minimalne i dotyczą głównie używania karty płatniczej. Przelewy internetowe to koszt w wysokości 1.50 zł.

3) Bank Pekao

Ostatnim bankiem w tym zestawieniu będzie oczywiście Pekao. Bank ten oferuje swoim klientom w pełni darmowe konto, jednak należy zaznaczyć, że jest ono darmowe tylko w sytuacji, gdy spełnione zostaną odpowiednie warunki. Aby poznać warunki tej współpracy, wejdź na ich stronę internetową.

Zobacz również  Formy prowadzenia działalności gospodarczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *